mind

“Львівський бронетанковий завод” оштрафували на 9,8 млн грн за несвоєчасну поставку бойових машин

Завод виконував державне замовлення на 10 бойових машин “Дозор-Б”

“Львівський бронетанковий завод” оштрафували на 9,8 млн грн за несвоєчасну поставку бойових машин
Фото УНІАН

Господарський суд Києва стягнув з державного підприємства «Львівський бронетанковий завод» 9,8 млн гривень у державний бюджет за несвоєчасне виготовлення й поставку бойових машин. Про це інформує прес-служба Військова прокуратура Західного регіону.

Повідомляється, що в грудні 2015 року Міністерство оборони уклало з підприємством договір про виготовлення й поставку тактичних бойових колісних машин «Дозор-Б» у кількості 10 одиниць, що призначалися для використання в районі проведення антитерористичної операції (АТО).

При цьому грошова сума, перерахована Міноборони, перевищувала витрати на виготовлення й поставку продукції, і Львівський бронетанковий завод повинен був повернути отримані як передоплату кошти в сумі близько 6,5 млн гривень, однак цього зроблено не було.

Військова прокуратура подала позов про стягнення 6,5 млн гривень, а також штрафних санкцій у розмірі 3,3 млн гривень за прострочення під час виконання замовлення.
Суд погодився з доводами прокурора щодо наявності підстав для повернення цих сум та задовольнив позов у повному обсязі.

Нагадаємо, 14 липня детективи НАБУ затримали 5 осіб, причетних до махінацій із закупівлями двигунів для танків ДП «Львівський бронетанковий завод», у в тому числі директора заводу і його заступника.

В ході досудового розслідування було встановлено, що посадовці розробили корупційну схему, яка полягала в закупівлі вживаних моторів до танків Т-72 замість нових. Внаслідок цього бюджету було завдано збитків на суму 28,5 млн грн у 2015 році.

Солом'янський районний суд м.Києва 15 липня обрав директору «Львівського бронетанкового заводу» Роману Тимківу запобіжний захід у вигляді двох місяців під вартою з альтернативою внесення застави в сумі 2 млн грн.