mind

«Укргазвидобування» отримає 30 млн грн від одного з фігурантів у «справі Онищенка»

Обвинувачений також повинен буде заплатити штраф

Згідно з вироком Печерського суду Києва один з фігурантів «газової справи Онищенка» Юрій Дубинський компенсує держкомпанії «Укргазвидобування» 30 млн грн. Про це йдеться у вироку суду від 19 липня 2917 року.

Слідство встановило, що Дубинський організував придбання частини фіктивних компаній, які використовувалися у відмиванні грошей, отриманих від продажу операторами спільної діяльності ПАТ «Укргазвидобування» природного газу за заниженими цінами. Це принесло державі 740 млн грн збитків. Сам обвинувачений за свої послуги отримав від Олександра Онищенка 30 млн грн.

Спочатку йому інкримінувалося також створення злочинної організації, відмивання грошей і привласнення майна. Але Дубинський стверджує, що йому було невідомо, що мова йде про заволодіння коштами ДК «Укргазвидобування». В результаті його визнали винним тільки у фіктивному підприємництві. Дубинський визнав свою провину, а також позов «Укргазвидобування» на 30 млн грн. Дубинський повинен перерахувати гроші на рахунок компанії протягом місяця і заплатити 85 тисяч грн. штрафу.

Нагадаємо, Юрій Дубинський був засновником мережі АЗС «Калина», власником якої також був Вадим Шленчак – колишній заступник голови правління «Укргазвидобування». Шленчак теж є одним з обвинувачених по «газовій справі», йому вирок поки не винесено.

У грудні 2015 року детективи НАБУ розпочали розслідування справи щодо розкрадання газу, в результаті чого державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн.