mind

Акції Tesla тепер дорожчі, ніж ринкова вартість Ford

Інвестори, оцінюючи двох автовиробників, бачать майбутнє за Tesla

Акції Tesla тепер дорожчі, ніж ринкова вартість Ford
Galeri Foto Tesla Model 3

Американська автомобілебудівна компанія Tesla за своєю ринковою вартістю випередила автоконцерн Ford після того, як її акції зросли в ціні на 7,27%. Про це повідомляє The Guardian.

На момент закриття торгів на Нью-йоркській фондовій біржі в понеділок ринкова вартість акцій Tesla становила 49 млрд доларів, тоді як Ford оцінювався у 46 млрд доларів.

Цей дивовижний ривок вперед пояснюється як природою фондових ринків, так і різницею між цими двома виробниками машин.

Серед інвесторів фондового ринку побутує старе кліше: ви повинні «купувати за чутками, а продавати по факту», тобто інвестиції більше стосуються ваших очікувань у майбутньому, ніж поточний стан справ.

А Tesla, на думку інвесторів, ─ це прапороносець майбутнього у відновлювальній енергетиці, тоді як Форд ─ це архетипний бізнес із масового виробництва застарілих автомобілів.

«Я не знаю, чи люди хочуть купувати електромобілі, але люди хочуть Tesla. Я не шанувальник Ілона Маска, але люди, які зазвичай купують Porsche, зараз купують Tesla», ─ розповів Бен Калло, аналітик компанії Robert W. Baird & Co.

Компанія Tesla в першому кварталі збільшила продажі електромобілів в світі на 69% порівняно з тим же періодом минулого року.

У січні-березні компанія поставила майже 25 тисяч електромобілів. Tesla планує за перше півріччя 2017 року продати 50 тисяч машин.

Перше місце за капіталізацію серед автовиробників у США займає концерн General Motors.