mind

ЦРУ може збирати інформацію зі смартфонів та інших підключених до інтернету гаджетів

WikiLeaks оприлюднила тисячі документів, які описують складні програмні інструменти, що використовує ЦРУ для проникнення в смартфони, комп'ютери і навіть підключені до інтернету телевізори

WikiLeaks у вівторок оприлюднила тисячі документів, які, як вказує портал, описують складні програмні інструменти, що використовуються ЦРУ для проникнення в смартфони, комп'ютери і навіть підключені до інтернету телевізори.

Про це повідомляє The New York Times.

Це лише перша частина матеріалів, вона складається з близько 8 тисяч веб-сторінок, решту буде оприлюднено пізніше. WikiLeaks не вказує своє джерело. Відомо, що цю інформацію, датовану 2013-2016 роками, передали люди, які раніше працювали хакерами для уряду США.

Шкідливі програми ЦРУ здатні проникати, заражати і контролювати як телефони на Android, так і програмне забезпечення iPhone.

Розвідувальному управлінню вдалося обійти шифрування і перехоплювати повідомлення на популярних сервісах, таких як Signal, WhatsApp і Telegram. Згідно із заявою WikiLeaks, урядові хакери можуть проникати в телефони і через вредоносні програми збирати дані про геолокацію, текстові повідомлення й голосові розмови, а також можуть таємно активувати камеру і мікрофон девайса.

Прес-секретар ЦРУ Дін Бойд сказав: «Ми не даємо коментарів стосовно справжності чи змісту розвідувальних документів».

WikiLeaks ─ некомерційна організація, яка публікує секретну інформацію. Вона, зокрема, публікувала документи про американські військові кампанії в Афганістані й Іраку. У 2016 році під час президентських виборів у США WikiLeaks опублікувала листування членів Демократичної партії США.